![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065248
*
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 20:49:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 20:32:45
1
100 kr
12/3 22:13:47
2
150 kr
16/3 10:09:46
2
250 kr
17/3 17:17:26
3
300 kr
18/3 19:16:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23
*
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 20:32:45 | 1 | 100 kr |
12/3 22:13:47 | 2 | 150 kr |
16/3 10:09:46 | 2 | 250 kr |
17/3 17:17:26 | 3 | 300 kr |
18/3 19:16:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1933, död 1996.Läs mer om Bengt Bolin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23