KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16065248
*
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 20:49:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 20:32:45
1
100 kr
12/3 22:13:47
2
150 kr
16/3 10:09:46
2
250 kr
17/3 17:17:26
3
300 kr
18/3 19:16:08
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
Läs mer om Bengt Bolin
nr 1606 5248
Bengt Bolin
(1933-1996), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, oramad, 32x32 cm
Bengt Arne Bolin, svensk målare och grafiker född 1933, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/3 20:32:45 | 1 | 100 kr |
| 12/3 22:13:47 | 2 | 150 kr |
| 16/3 10:09:46 | 2 | 250 kr |
| 17/3 17:17:26 | 3 | 300 kr |
| 18/3 19:16:08 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Bolin
Bengt Arne Bolin, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1933, död 1996.Läs mer om Bengt Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt bolin komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



